Blog

 

Už jste slyšeli o tom, že můžete "reklamovat" třeba i dům, který jste si koupili? Přesně tak, i toto je možné!

Studentům zanedlouho začíná školní rok. Bohužel ne na všechny studenty vysokých škol čeká volná postel na kolejích. Koleje univerzit hlásí plno. Co teď?

Koupili jste si pozemek a čekáte na vhodnou dobu pro začátek výstavby? Už Vám zbývá poměrně krátká doba na to, aby Váš nový dům nemusel splňovat parametry pasivního domu. Už jste slyšeli něco o změnách při stavbě domu, které by měly být platné od příštího roku? Že ne? Tak Vás s několika informacemi krátce seznámím.

Darovací daň

19.07.2019

Po krátkém průzkumu jsem zjistila, že spousta z Vás neví, že darovací daň už vlastně neexistuje. V zákoně o daních z příjmu najdeme tento pojem pod názvem ostatní příjmy. Každopádně je dobré a vlastně pro spoustu z nás zajímavé, že při darování nemovitosti se v některých případech daň vůbec neplatí. Kdy?

Chystáte se koupit byt, dům, pozemek nebo jinou nemovitost? A přemýšleli jste nad tím, kde vlastně budou uloženy peníze do doby, než bude proveden zápis vlastnického práva kupujícího-tedy Vás do katastru nemovitostí? Že ne?

Konečně mám pro Vás rozepsaný průběh vzniku Velkého Olomouce po založení Československé republiky. Ano Velký Olomouc je správně. V roce 1918 byla Olomouc ve spisovné češtině rodu mužského.

Ke stému výročí vzniku Československa se nabízí spousta témat, ale já bych Vám ráda přiblížila situaci v naší Olomouci. Co se tu dělo? Jaká tu byla životní situace?